El Dokuma Halı Yıkama

El dokuma halılarımız, göz nuru ile dokunmuş emek verilmiş halılardır. Özellikle ülkemiz yöresel El dokuma halıları ile dünyaya nam salmıştır. Her yörenin kendine has motifi, yünü ve boyası vardır. El dokuma halılarımızın evde temizleme işi güneşli havalarda sabunlu bezle silinip balkonda kurutmak gerekir.

El dokuma halılarınızı yıkama yerlerine verirken son derece dikkat isteyen, özel şampuan ve yünün boyasını koruyan ürünlerle yıkanması gerekir. Eğitim almamış halı yıkama firmalarının El dokuma halılarınıza zarar verebileceğinizi unutmamanızı tavsiye ederiz.

Antalya'nın en Büyük Halı ve Koltuk Yıkaması olan Uğur Halı ve Koltuk Yıkama Fabrikası El halı temizliğinde sizlere 50 yıldır hizmet vermektedir

Halı Yıkama Safhaları

Halı Alımı

0242 322 9868 nolu telefonlardan yada websitemizdeki formu doldurarak vermiş olduğunuz siparişin ardından Servisimiz halılarınızı evinizden “Ücretsiz” olarak alır.

Halı Kontrolü

Adresinizden alınan halılarınız fabrikaya geldiğinde deneyimli personellerce kontrol edilip halıdaki lekeler ve deformasyonlar belirlenir. Halıların ölçümleri yapılarak kayıt altına alınır.

Toz Alma

Kayıt altına alınan halılarınız fabrikamızda bulunan full-otomatik toz alma makinesinden geçirilerek tüm toz, saç, tüy vb. maddelerden arındırılır. Böylece halılarınız bir sonraki aşamaya hazır olur.

Ön Yıkama

Ardından halılarınız ön yıkama ve çalkalama makinesinde tek tek yıkanır. Yıkamada bir dünya markası olan ECOLAB halı yıkama deterjanı kullanılır. Ön yıkama sayesinde lekeler hafifletilir.

Ana Yıkama

Ön yıkama yapılan halılarınız bilgisayarlı tam otomatik halı yıkama makinesinde el değmeden yıkanır. Yıkamada ECOLAB halı yıkama deterjanı ve dezenfektan ürünü kullanılır.

Sıkma

Tam otomatik halı yıkama makinesinden çıkan halılarınız 1500 devirli santifrüj makinelerinde sıkılarak sularından arındırılır. Bu aşamada halılar %94 oranında su ve çözünen kirlerden arındırılarak sıkma işlemi tamamlanır.

Kurutma

Kurutma ve havalandırma odalarında nem alma makinelerinin çalıştığı ortamda halılarınız 8-12 saat arasında tam olarak kurumuş hale getirilir. Halılar daha sonra MHS ve paketleme bölümüne gönderilir.

Hav Alma ve Paketleme

Kuruyan halılarınız Master Hygiene System (MHS) uygulamasından geçerek tamamen zararlı organizmalardan arındırılır ve hijyenik hale getirilir. Tela Hurçlarla paketlenir ve servis edilir.