Nepal Halı Yıkama

Nepal halıları özenle seçilmiş ve genellikle yeni Zelanda koyun yünlerinde dokunmaktadır. Dokunuşuyla, yün ve kalitesi ile değerli halılardır. Nepal halılarında dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi ise halının temizlenmesi ve üzerine dökülen gıda veya içeceğin temizlenmesidir. Nepal halılarında Yünün ve halının kalitesi arttıkça lekeyi çıkarmak daha da zorlaşır. Kaliteli yün halı üzerine dökülen maddeyi içine emdiği için dikkatli olmak gerekir.Bu yüzden Nepal halılarında yapmamız gereken en önemli şey anında müdahaledir. Yeni dökülen maddeyi çıkarmak ile kurumuş veya beklemiş bir lekeyi çıkarmaktan çok daha kolaydır.

Nepal halıları Evinizde yapabileceğiniz leke çıkarıcı kullanmak yerine bulaşık deterjanı ile köpürtüp daha sonra nemli bezle silmektir. Özelikle halı yıkama firmasına verirken mesleğinde başarılı ve deneyimli firmaya vermeniz gerekmektedir. Nepal halı temizliği konusunda çalışmalarına uzun yıllardır devam Eden ekibimiz siz değerli müşterilerimize Nepal halı yıkama konusunda hizmet vermekten mutluluk duymaktadır., Nepal halıları yıkama konusunda eğitim almamış halı yıkama firmalarının Nepal halılarınıza zarar verebileceğinizi unutmamanızı isteriz.

Antalya'nın en Büyük Halı ve Koltuk Yıkaması olan Uğur Halı ve Koltuk Yıkama Fabrikası Nepal halı temizliğinde sizlere hizmet vermektedir.

Halı Yıkama Safhaları

Halı Alımı

0242 322 9868 nolu telefonlardan yada websitemizdeki formu doldurarak vermiş olduğunuz siparişin ardından Servisimiz halılarınızı evinizden “Ücretsiz” olarak alır.

Halı Kontrolü

Adresinizden alınan halılarınız fabrikaya geldiğinde deneyimli personellerce kontrol edilip halıdaki lekeler ve deformasyonlar belirlenir. Halıların ölçümleri yapılarak kayıt altına alınır.

Toz Alma

Kayıt altına alınan halılarınız fabrikamızda bulunan full-otomatik toz alma makinesinden geçirilerek tüm toz, saç, tüy vb. maddelerden arındırılır. Böylece halılarınız bir sonraki aşamaya hazır olur.

Ön Yıkama

Ardından halılarınız ön yıkama ve çalkalama makinesinde tek tek yıkanır. Yıkamada bir dünya markası olan ECOLAB halı yıkama deterjanı kullanılır. Ön yıkama sayesinde lekeler hafifletilir.

Ana Yıkama

Ön yıkama yapılan halılarınız bilgisayarlı tam otomatik halı yıkama makinesinde el değmeden yıkanır. Yıkamada ECOLAB halı yıkama deterjanı ve dezenfektan ürünü kullanılır.

Sıkma

Tam otomatik halı yıkama makinesinden çıkan halılarınız 1500 devirli santifrüj makinelerinde sıkılarak sularından arındırılır. Bu aşamada halılar %94 oranında su ve çözünen kirlerden arındırılarak sıkma işlemi tamamlanır.

Kurutma

Kurutma ve havalandırma odalarında nem alma makinelerinin çalıştığı ortamda halılarınız 8-12 saat arasında tam olarak kurumuş hale getirilir. Halılar daha sonra MHS ve paketleme bölümüne gönderilir.

Hav Alma ve Paketleme

Kuruyan halılarınız Master Hygiene System (MHS) uygulamasından geçerek tamamen zararlı organizmalardan arındırılır ve hijyenik hale getirilir. Tela Hurçlarla paketlenir ve servis edilir.