Otel Halı Koltuk Yatak Yıkama

"Artık Oteldeki Halılarınızı 2-3 Yılda Bir Değiştirmenize Gerek Yok""ROTOVAC Yüksek Performanslı Yerinde Halı Yıkama SistemiTeknolojinin Son Noktası Türkiye 'de İlk Defa UĞUR HALI YIKAMA 'da"

Neden Rotovac?

Dünyada yerinde halı yıkama tekniğinde 40 yılı aşkındır ve ülkemizede son yıllarda gelmiş olan püskürtmeli emiş boru sistemi daha çok insan gücüne dayalı sadece iki yönlü ileri ve geri olmak üzere eski bir sistemdir. Sonuç itibariyle yorucu ve tam randıman alınmayan ve özellikle piyasaya yeni girenler için artısı olmayan bir sistemdir. Özellikle ülkemizde yerinde halı yıkamada uygulanan yanlış işlem sonucu, halılarda uzun süre koku, lekelerin tekrar yüzeye çıkması ve halıların çürümeyle karşı karşıya kalmasına sebeb olunuyor.

ROTOVAC sistemi dakikada 1500 yıkama geçisi ile halıyı jet püstkürtmeyle sabunlarken aynı anda yüksek vakum gücüyle halıyı tekrar tekrar yıkayıp kurutuyor ve en ağır kirleri dahi kolaylıkla temizliyor. Yıkama işlemi ve vakum aynı anda çalıştığı için zemine suyu bırakmadığından dolayı halıyı 1-3 saat sonra kupkuru ve tertemiz bırakıyor. Saatte 50-80 m2 veya günde 1000 m2 bir alanı yıkayabiliyoruz. Oteller, plazalar, konferans salonları, üniversiteler, yurtlar, camiler ve duvardan duvara halıların olduğu her yerde...

Sistemimizin Özellikleri:

  • Patentli Rotary Jet Temizlik Başlıkları
  • Diğer metodlardan çok üstün
  • Yüksek manevra kabiliyeti
  • Her türlü vakumlu yıkama makinesine bağlanabilme
  • Yüksek basınca uyumlu
  • Garantili temizlik•Günde 1000 m2 yıkama kapasitesi

Halı Yıkama Safhaları

Halı Alımı

0242 322 9868 nolu telefonlardan yada websitemizdeki formu doldurarak vermiş olduğunuz siparişin ardından Servisimiz halılarınızı evinizden “Ücretsiz” olarak alır.

Halı Kontrolü

Adresinizden alınan halılarınız fabrikaya geldiğinde deneyimli personellerce kontrol edilip halıdaki lekeler ve deformasyonlar belirlenir. Halıların ölçümleri yapılarak kayıt altına alınır.

Toz Alma

Kayıt altına alınan halılarınız fabrikamızda bulunan full-otomatik toz alma makinesinden geçirilerek tüm toz, saç, tüy vb. maddelerden arındırılır. Böylece halılarınız bir sonraki aşamaya hazır olur.

Ön Yıkama

Ardından halılarınız ön yıkama ve çalkalama makinesinde tek tek yıkanır. Yıkamada bir dünya markası olan ECOLAB halı yıkama deterjanı kullanılır. Ön yıkama sayesinde lekeler hafifletilir.

Ana Yıkama

Ön yıkama yapılan halılarınız bilgisayarlı tam otomatik halı yıkama makinesinde el değmeden yıkanır. Yıkamada ECOLAB halı yıkama deterjanı ve dezenfektan ürünü kullanılır.

Sıkma

Tam otomatik halı yıkama makinesinden çıkan halılarınız 1500 devirli santifrüj makinelerinde sıkılarak sularından arındırılır. Bu aşamada halılar %94 oranında su ve çözünen kirlerden arındırılarak sıkma işlemi tamamlanır.

Kurutma

Kurutma ve havalandırma odalarında nem alma makinelerinin çalıştığı ortamda halılarınız 8-12 saat arasında tam olarak kurumuş hale getirilir. Halılar daha sonra MHS ve paketleme bölümüne gönderilir.

Hav Alma ve Paketleme

Kuruyan halılarınız Master Hygiene System (MHS) uygulamasından geçerek tamamen zararlı organizmalardan arındırılır ve hijyenik hale getirilir. Tela Hurçlarla paketlenir ve servis edilir.